Sık Sorulan Sorular

Sık sorulan sorular ile ilgili cevapları bu sayfada bulabilirsiniz. İlave sorularınız için bizlerle info@arslanarma.webfactional.com adresine e-posta gönderecek iletişime geçebilirsiniz.

ROTT8 Dönüşüm kitleri 6 farklı motor çeşidine sahiptir. Bu motorlar menzil ihtiyacına göre 4 farklı kapasitedeki bataryalardan biri seçilerek dönüşüm kiti oluşturulmaktadır. Dönüşüm kitleri hemen hemen bütün bisikletlere uygulanabilmektedir. Bisikletin yapısına uygun olarak motor ve batarya seçimi yapılmalıdır. (Bisikletinize uygun motor ve batarya seçenekleri için lütfen bizimle irtibata geçiniz)

En önemli fark ROTT8 uygulanmış bisikletiniz ile yokuş çıkarken motorun size sağlamış olduğu desteğin artışıdır. Ortalama yokuşlar için 250W motorlu sistemler yeterlidir. Eğer parkurlarınız çok dik yokuşlardan oluşuyor ise 500W motor seçenekli dönüşüm kitlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Fakat 500W motorlar 250W motorlara göre daha pahalı olup çok enerji harcadıklarından dolayı menziliniz yarı yarıya kısalmaktadır.

Fiyatlara seçmiş olduğunuz SAMSUNG Lithium-ion batarya dahildir.

Bataryanız tercih ettiğiniz motor gücüne göre uygun kapasiteli olarak seçilmelidir.
500W motor çok enerji harcayacağından tavsiyemiz 12Ah ( ortalama 30 km menzil ) ya da 18 Ah ( ortalama 50 km menzil ) bataryalardır.
250W motor için batarya seçimi yaparken tek bir şarjda hedeflediğiniz menzilinize göre hareket etmenizi tavsiye ederiz. ( Örn:6Ah ile yaklaşık 30-35km menziliniz olur, 12 Ah ile yaklaşık 60-70 km menziliniz olur).

Dönüşüm kitleri 36 Volt olup maksimum hız motorun kapasitesine, bisikletin yapısına, kullanıcının bacak gücüne, lastiğin temas yüzeyine, parkurun eğimine ve hatta esen rüzgarın yönü ile şiddetine göre değişiklik göstermektedir. Tarafımızdan tavsiye edilen max hız 25 km/h dir.

Rott8 elektrikli bisiklet dönüşüm kitleri pedal destek sistemi olup siz pedal çevirdiğiniz sürece size destek olmaktadır. Aksi takdirde elektrikli motosiklet katagorisine geçilmiş olur.

Bu özellik sistemlerimizde mevcut değildir.